START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH

Система відеоспостереження (CCTV – Closed Circuit Television) це програмно-апаратна система, яка забезпечує постійний візуальний моніторинг ситуації на об’єкті, передачу зображення з подальшим виводом її на моніторі (моніторах), запис на жорсткі диски для зберігання та подальшої обробки зображення.

В наш час в основному виділяється три основних напрями систем відеоспостереження :

  • системи аналогового відеоспостереження;
  • системи IP відеоспостереження (системи, які використовують передачу зображення по локальних мережах);
  • системи HDcctv відеоспостереження (нові системи, які базуються на основі аналогового відеоспостереження, але високою якістю зображення та передачею зображення по коаксіальному кабелі).

Кожне з цих типів розвиваються та мають право на життя, тому що мають свої переваги та недоліки та сферу застосування. Всіх їх в свою чергу можна розділити на такі підсистеми:

  • підсистема отримання зображення (відеокамери, тепловізори) ;
  • підсистема передачі зображення (передача по коаксіальному кабелю, використання витої пари, оптоволоконне обладнання) ;
  • підсистема архівування зображення (відео-реєстратори, комп’ютери, великі сховища відеозображень) ;
  • підсистема аналітики та обробки зображення (визначення номеру автомобіля, особи, порівняння продукції та інші функції).

При виборі системи відеоспостереження обговоріть всі питання з замовником :

  • про можливість того чи іншого варіанту системи відеоспостереження;
  • що він планує бачити і як в подальшому буде використовувати зображення ;
  • оптимальну ємність зберігання, швидкість та режими запису зображення з відеокамер, а також формат запису зображення. 

Для сучасних систем відеоспостереження дуже важливо правильно вибрати та збалансувати всі характеристики цих підсистем, підібрати комплектуючи, які б відповідали всім вимогам, що покладаються на систему відеоспостереження для раціонального її використання (автономно чи комплексі з іншими системами).

Аналогові системи відеоспостереження

В основі аналогових систем відеоспостереження – , відеокамера, монітори для перегляду відеозапису, пристрої запису, прилади обробки зображення та оптичних аксесуари відеозйомки (фільтри, об’єктиви).

Такі системи використовуються коли необхідно організувати відеоспостереження в декількох невеликих приміщеннях – невеликі офіси та складські приміщення, автостоянки тощо. Аналогові системи відеоспостереження досі популярні через невисоку вартість і достатню якість.  Вони прості конструктивно і довговічні.
Єдиним мінусом аналогових камер є відсутність кодування сигналу при його передачі, тобто сигнал може перехопити і підмінити сторонній.

Цифрові системи відеоспостереження

IP системи відеоспостереження будуються на основі IP камер, для запису не обов’язково встановлювати відеореєстратор, можна використовувати звичайний персональний комп’ютер з спеціальним програмним забезпеченням.

Для досягнення безпеки особливо відповідальних або територіально-розподілених об’єктів використовують цифрові системи відеоспостереження, що інтегруються в комплексні системи безпеки і забезпечують візуальний контроль над різними об’єктами. Сучасні комплекси безпеки фіксують, записують і аналізують інформацію, що надходить від цифрової системи відеоспостереження, системи контролю доступу, охоронних і пожежних датчиків, “вирішують” як діяти системі в автономному режимі або за вказівкою оператора.